Na co si dát pozor při koupi psa: Jednoduchá kupní smlouva a vzor

Chcete si pořídit psa a my se hned oháníme kupní smlouvou, nabízíme vzor, jako by to bylo na celém to nejdůležitější? Jenže ono to důležité opravdu je! Jednoduchá kupní smlouva na psa vzor.

Pořízení psa je velký krok, který by si měl každý zájemce dobře promyslet. Nejde jen o roztomilé štěně, ale o živého tvora, o kterého se budete muset starat po mnoho let. Proto je důležité zodpovědně zvážit všechny aspekty a na nic nezapomenout.

Teď ta smlouva:

Psa nekupujte z množírny. Podporujete psí utrpení a zlé lidi, kteří si na tom všem mastí kapsu. To je důležitá věc. Co je množírna? Místo kde se psi „množí“, tedy v podstatě nežijí, ale pouze se množí. Množitel nemá povolení pro chov zvířat. Není napojen na žádný klub, není schopen vystavit rodokmen. Psi jsou často ve velmi špatných podmínkách. Odjakživa se šlechtí pro různé účely.

Jedinci z množíren to tak nemají. V jejich genech mohou být vrozené vady a psi si často nesou šrámy na duši po celý svůj život. Pokud nesolidnímu chovateli začnete jen hovořit o kupní smlouvě na psa, začne se vykrucovat. Takto poznáte, že je lepší zařadit zpátečku.

Jste vážně ready na psa?

Nejdůležitější jste vy! Máte zájem o jakéhokliv psa? Pak se smiřte s tím, že budete muset vyhradit část kapacity vašeho života pro tohoto tvora. Pokud si pořizujete štěně, tak to platí dvojnásob. To je hlavně v prvních měsících útok na psychiku člověka. Štěně znamená trhání bot, ranní úklid fekálií z podlahy, než se naučíte, jak naučit psa chodit se vydělat ven. Pak je to venčení, krmení, psí zlozvyky jako štěkání nebo útěky. Dále zničené vybavení domácnosti a boty. To nemluvě o tom, že zrovna u vašeho psa se může časem projevit nějaký výrazný složitý charakterový rys, který vám to rozhodně nebude usnadňovat.

Bohužel pro psy, velmi často se stává, že se brzy vracejí zpět do útulku nebo putují k jiným majitelům, protože to dotyčný člověk s pejskem vzdá.

Na co si dát pozor při koupi psa? Kupní smlouva na psa vzor ke stažení.

Zde je několik tipů, na co si dát pozor při koupi psa:

1. Volba plemene:

Než se vydáte pro štěně, důkladně si prostudujte různá plemena psů a jejich specifika. Zohledněte svůj životní styl, bytové podmínky a čas, který máte na péči o psa. Vyberte si plemeno, které bude odpovídat vašim možnostem a zkušenostem.

2. Zdraví psa:

Před koupí si psa důkladně prohlédněte. Všímejte si jeho celkového stavu, srsti, očí, uší a chrupu. Zjistěte si, zda je pes očkovaný a odčervený a zda má veterinární průkaz. Nebojte se zeptat na jeho rodiče a případné dědičné choroby. Pokud vám přijde, že pes žije v nedůstojných podmínkách, tak první, co byste měli udělat namísto koupě, je nahlášení množírny na Krajskou veterinární správu (KVS), pod kterou spadá váš kraj.

3. Původ psa:

Zvažte, zda chcete psa z útulku, od chovatele nebo z inzerátu. Každá varianta má své klady a zápory. V útulku naleznete dospělého psa s neznámou minulostí, ale s láskou a péčí se z něj může stát skvělý společník. Ale také nemusí. Chovatelé by měli dodržovat přísné standardy a poskytnout vám rodokmen a informace o zdravotním stavu psa. U psů z inzerátu buďte extrémně opatrní a pohlídejte si, aby s vámi pro psa vyrazila i jednoduchá kupní smlouva na psa.

4. jednoduchá kupní smlouva na psa:

I když se jedná „jen“ o štěně, sepište kupní smlouvu na psa. Smlouva by měla obsahovat informace o prodávajícím a kupujícím, o psovi (plemeno, pohlaví, datum narození, číslo čipu), kupní cenu a případné další podmínky. Smlouva slouží jako důkaz o koupi psa a chrání obě strany v případě sporů.

Jednoduchá kupní smlouva na psa: https://www.svorcak.cz/kupni_smlouva_pes_svorcak/

5. První dny s novým psem:

Zde nejen, že bychom překročili hranice našeho článku, ale potřebný materiál by vystačil na vydání obsáhlé knihy. 🙂

Jednoduchá kupní smlouva na psa: