Temu recenze: Zkušenosti českých uživatelů

Recenze obchodu Temu:

Na velkých a známých webech jsme nalezli mnoho recenzí. Vybrali jsme pro ilustraci první dostupné. Co nám to říká? V podstatě nic! Existuje mnoho pozitivních zkušeností, ale i recenzí naprosto katastrofálních, které se zmiňují o nebezpečných produktech nebo mizení peněz z bankovního účtu. Tedy na úvod, posuďte sami.

Pozitivní recenze:

  • Arecenze.cz: „Na Temu jsem si objednala oblečení a boty a musím říct, že jsem za ty ceny byla nadšená. Kvalita sice nebyla nejvyšší, ale za ty peníze to byla paráda.“
  • GeekLife.cz: „Temu je super pro ty, kteří rádi nakupují online a hledají inspiraci. Na platformě najdete spoustu zajímavých produktů, které jinde jen tak nenajdete.“
  • Plná peněženka: „Temu je skvělá volba pro ty, kteří chtějí ušetřit. Na platformě najdete spoustu produktů v akci a slevy jsou opravdu vysoké.“

Negativní recenze:

  • Alza.cz: „Temu je podvod! Objednala jsem si tam telefon a místo něj mi přišel obyčejný kámen. Zákaznický servis s tím nic neudělal.“
  • Zboží.cz: „Temu je katastrofa! Dodací lhůty jsou šíleně dlouhé a produkty neodpovídají popisu. Rozhodně nedoporučuji!“
  • Databaze-recenzi.cz: „Temu je zlodějská firma! Ukradli mi peníze z karty a odmítají mi je vrátit.“

Je důležité poznamenat, že výše uvedené recenze jsou pouze příklady a nemusí odrážet zkušenosti všech nakupujících na Temu.

Tipy pro nalezení dalších recenzí Temu:

Temu je legitimní online tržiště s miliony spokojených zákazníků. Je však důležité si uvědomit, že nakupujete od nezávislých prodejců, a ne od samotného Temu. To znamená, že kvalita produktů a úroveň služeb se může u jednotlivých prodejců lišit.

  • Vyhledejte recenze na konkrétní produkt nebo prodejce na Google.
  • Přečtěte si diskuze o Temu na fórech a sociálních sítích. Například Facebook má velmi plodnou síť i v češtině.

Při čtení recenzí přímo na prodejním webu nebo stránkách, které nápadně propagují tento web, je důležité zvážit zdroj a věrohodnost recenze. Ne všechny recenze jsou spolehlivé a některé mohou být i falešné.

Temu recenze a zkušenosti z českých sociálních sítí:

Prošli jsme největší skupinu na facebooku zabývající se recenzemi obchodu Temu. Pro podání co nejvěrnějšího pohledu zde sdílíme recenze od nejnovějších příspěvků bez výjimky. Ať už jsou kladné, anebo záporné. Nalézt tam lze ledacos, tak se pohodlně usaďte, jdeme na věc!

Michaela a její tetovačky z Temu:

recenze Temu obchod
recenze Temu obchod
recenze Temu obchod

Recenze na Temu kopie stavebnice:

recenze Temu obchod

Kosmetika Temu od odvážlivce Jiřího:

recenze Temu obchod
recenze Temu

Pavlína šetřilka a její recenze na kameru z obchodu Temu:

recenze Temu
recenze Temu

Co si o nakupování na Temu myslím já jako autor článku?

Předně musím konstatovat, že osobní přímou zkušenost z nákupem jako zákazník Temu nemám. Nicméně lidé v mém okolí nějaké zkušenosti s těmito nákupy mají a nutno dodat, že jsem psal o tom, jestli je Temu podvod, tedy určitou rešerši mám za sebou. Začnu pozitivy.

Pozitiva nákupu na Temu:

Myslím, že je výborné, když vlivem globalizace mají i chudí výrobci v odlehlých končinách světa možnost prodávat své autentické produkty u nás. V evropské zemi s relativně velkou kupní silou.

Přeskočil jsem na další odstavec a dlouze se v mysli pokoušel hledat další výhody této platformy. Rezolutně se to nepodařilo. Tedy jdeme dál:

Negativa nakupování na Temu:

Tato část článku přešla do čistě subjektivní roviny, tedy nemusím si brát žádné servítky. Jako kladné jsem uvedl možnost nákupu autentických výrobků z daleké země a podporu tamních, samozřejmě lokálních producentů čehokoliv. Opravdu se to však děje? Temu je otevřená prodejní platforma. Jsou na ní takoví prodejci a jak početně jsou zastoupeni? Další otázka by mohla být, jaký finální zisk mají z tohoto celého procesu? Když si člověk představí jen tu celou nákladnou cestu k nám do Evropy. Potom distribuci v rámci Evropy, kde se pohybujeme už v úplně jiných částkách. Mám z toho pocit, že to tak romantické nebude.

Co je špatně?

Předně mi vadí obecně ten princip. Temu a podobné prodejní platformy se bez ostychu prezentují tak, že prodávají aušus a své prodejní stránky prezentují formou „Ale je to levné, tak si nestěžuj a na případnou reklamaci zapomeň.“ Můj názor je takový, že pokud nemám peníze na věc, kterou vyrábí renomovaný producent z Evropy, tak si ji prostě nekoupím. Nejde mi o život. Jde o kameru, kterou si chci hlídat zahrádku před močícím sousedem, nebo o tetovačky, které koupím svému dítěti protože, stojí jen 10 Kč a je na ně doprava zdarma.

Celý tenhle proces zaplavování Evropy výrobky s vysokým environmentálním zatížením, nízkou kvalitou a tedy i životností odsuzuji. Čtenáři proto doporučím se poohlédnout po vytouženém produktu ve svém okolí a dbát na jeho kvalitu a slušný původ. Hlavně nekupovat věci jen proto, že jsou levné.

Další články z oboru stavebnictví také na: Stavomag.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *